Suomen alaraajafysioterapeutit

Alaraajafysioterapia koulutuskokonaisuus sisältää viisi, kahden päivän  moduulia joissa käsitellään alaraajan anatomia sekä biomekaniikkaa, patofysiologiaa, toiminnallisia harjoitteita, lonkan alueen toimintaa ja kävelyä.

Koulutuksen ovat käyneet:

Espoo

Maija Pekkanen, maija.pekkanen@fysiosporttis.fi

Forssa

Mika Lehtinen, mika.lehtinen@vkfysio.fi

Helsinki

Tero Kinnunen, tero.kinnunen@diacor.fi

Joni Järvi, joni.jarvi@fysioterapia.org

Antti Marttinen, antti.marttinen@elisanet.fi

Arja Kurki, arja.h.kurki@hus.fi

Ilkka Tynkkynen, itynkkynen@gmail.com

Ville Raveli, ville@coretrainers.fi

Sini Tirkkola, sinitirkkola@gmail.com

Joensuu

Tarja Kinnunen, tarja.leena.kinnunen@gmail.com

Valtteri Paavola, valtteri.paavola@gmail.com

Kangasala

Saara Uusitalo, saara. uusitalo@kangasalankuntoutus.fi

Seija Varkila, seija.varkila@kangasalankuntoutus.fi

Kankaanpää

Salla Marttila, salla.marttila@dextra.fi

Karjaa

Eva Länsiluoto, elansiluoto@hotmail.com

Kemi

Marjanne Talvitie, fysiotek@telia.com

Kirkkonummi

Kati Natunen, kati_natunen@hotmail.com

Klaukkala

Anna-Kaisa Eronen, anna-kaisa.eronen@klafy.fi

Olli Einistö, olli.einistö@klafy.fi

Pia Tonteri, pia.tonteri@klafy.fi

Kouvola

Mika Kangaskolkka, mika.kangaskolkka@pp.inet.fi

Kuopio

Isto Paalimäki, isto@fysix.fi

Mari Knuutila, knuutila.mari@gmail.com

Lappeenranta

Satu Viiru, satu.viiru@fysiokaari.fi

Loimaa

Taina Suonpää, suonpaa.taina@gmail.com

Mäntsälä

Sami Kiiski, kiisksa@gmail.com

Naantali

Sanna Pennanen, sanna.pennanen@naantalinkuntokeskus.com

Nurmijärvi

Antti Mässeli, ajjmasseli@gmail.com

Oulainen

Mika Ilola, mika.ilola@epshp.fi

Oulu

Osmo Eskola, osmo.eskola@fysioteekki.com

Jukka Klemettinen, jukka.klemettinen@luukku.com

Sari Lång, sari.lang@ppshp.fi

Irma Ammunet, irma.ammunet@ppshp.fi

Petri Jalava, petrijalava@mehilainen.fi

Pasi Lieto, pasi.lieto@fysioteekki.com

Markku Moisala, markku.moisala@kuntomo.fi

Jani Takatalo, jani.takatalo@fimnet.fi

Oulusalo

Virpi Lindholm, virpijohanna.lindholm@gmail.com

Palokka

Kristiina Kankare, kristiina. kankare@gmail.com

Riihimäki

Jenni Levin, jenni.levin84@gmail.com

Savonlinna

Sami Kohvakka, sami.kohvakka@hotmail.com

Seinäjoki

Saija Järvenpää, saija.jarvenpaa@suomi24.fi

Tiistus Lehtinen, tiitus.lehtinen@dbcklinikka.fi

Suonenjoki

Janne Paavilainen, janne. paavilainen@asemanfysioterapia.fi

Tammisaari

Maria Söderholm, maria soderholm68@gmail.com

Tampere

Merja Hellsten, merja.hellsten@tampere.fi

Marko Tuokko, marko.tuokko@gmail.com

Kalle Säippä, k.saippa@gmail.com

Lauri Asikainen, asikainen. lauri@gmail.com

Heidi Auvinen, heidi@primatampere.fi

Lotta Kuusinen, lotta.kuusinen@gmail.com

Anu Sinisalo, anu.sinisalo@gmail.com

Ari Välitalo, ari.valitalo@gmail.com

Turku

Satu Suominen, satu.suominen@hyvinvointiturku.fi

Ylinen

Elina Rintamäki, elina.rintamäki@gmail.com

Valkeakoski

Mikko Vuorela, mikko.vuorela@gmail.com

Vantaa

Mika Laakkonen, mika. laakkonen@netti.fi

Tarja Ranta, terapiamyyra@kolumbus.fi

Vihti

Marja Kiuru, marja.kiuru@yahoo.fi

Äänekoski

Mikko Lehtinen, mikko.lehtinen@fysiosporttis.fi